← visi datumi

← visi ceļojumi

← uz sākumu


14.-15. februāris, Minhene - Pekīna

Piedzīvojumi sākas ar zvanu uz Lhasas viesnīcu "Banakšol". Skan atbilde: "Vietas ir, rezervēt nevajag. Bet apkures gan nav." Jau Minhenes lidostā milzīgie ķīniešu bari atgādina par to, ka ceļoju uz lielāko valsti pasaulē.

Pekīnā iesēžos kādā taksī un parādu adressi, kur jābrauc. Šoferis piekritoši pamāj ar galvu. Bet pa ceļam izrādās, ka viņš īsti nezina, kur šī vieta atrodas. Nemitīgi zvana pa savu mobilo te vienam draugam, te otram, cenšoties noskaidrot pareizās koordinātes. Es ķīniski izsaku savu izbrīnu un pārprasu, vai cena nebūs pārāk augsta (jo melnā mašīna izskatās ārkārtīgi glauna ar ādas sēdekļiem utt.). Beigās šoferis mani izlaiž kaut kur "tai rajonā" un uzprasa tikai 59 juaņus, kas ir patiesā brauciena maksa. Pēc draudzeņu stāstītā biju jau sagatavojusies, ka šis prasīs 150 vai vismaz 100. Tā nu pat kaulēties nesanāca.

Samērā ātri atrodu agrākās kursabiedrenes Ligitas rezidenci. Tur visi vārtu sargi jau informēti par manu ierašanos. Atslēga (ar visu magnētisko ieejas karti) nolikta pie dežuranta. Ligita pati vēl darbā. Apsveicinos ar pūkaino strupdeguni kaķi, kurš ir diezgan pūcīgs, tad eju meklēt lamaistu templi Junhegunu 永和宫. Esmu Minhenē pie Sabīnes aizmirsusi divas svarīgākās: Tibetas prospektu un Ķīnas pilsētu un ceļu karti. Nopērku jaunu Pekīnas karti un jau drīz vien man izdodas noskaidrot, ar kuru busu jābrauc. Bet kamēr izvizinos ar pareizo autobusu nepareizā virzienā, kamēr atrodu pieturu sešu joslu ielas otrajā pusē un kamēr cauri visai pilsētai aizkratos līdz templim, tas jau ir slēgts. Neko, paskatos no ārpuses un dodos pastaigā pa mazo ieliņu pagalmiem t.s. "siheyuan" 四合院.

Vakarā Ligitas vīrs Sergejs uzaicina mūs uz japāņu restorānu, ķīniešu ēdienus viņš nevarot ciest. Tur notiek baigā izēšanās: 3 veida ceptas zivis, 2 dažādas zupas, saldo suši plate, mīklā ceptas garneles un dārzeņi, rīsi, alus, tēja, augļi utt.

Mājās mēs ar Ligitu līdz diviem apmainamies dziesmu un ģitāras skaņdarbu pieredzē. Par spīti tam, ka Ligitai rīt no rīta pusastoņos jāiet uz darbu un ka es jau vismaz 30 stundas neesmu gulējusi.

← nākošā diena